IV. Pohybovo-umelecká trieda s hudobno-dramatickým zameraním

Bc. Ivana Kačalová, triedna učiteľka                          Mgr. Martina Maniková, učiteľka

• Výchovno-vzdelávací proces od 2ch  rokov
  • Rozprávka  ako edukačná forma

...kde bolo, tam bolo, bola raz jedna trieda plná rozprávok... Tri prasiatka, Snehulienka, Popoluška, Červená čiapočka, Kozliatka, draci a princezné...

Trieda je zameraná na hudobno- dramatickú činnosť, čo predstavuje širokú škálu pre deti zaujímavých rozprávkových aktivít. Sme vlastne malí herci v divadle a preto veľa spievame, tancujeme, hráme sa na niekoho, alebo na niečo a samozrejme, učíme sa hrať divadelné predstavenia.  Denne využívame jednoduché dramatické hry, ktoré spájajú pohyb, predstavivosť, ale hlavne podnecujú fantáziu detí. Dobré  vieme, že rozprávkam sa medze nekladú a čo nie je možné na zemi, je možné v rozprávke.  V praxi využívame metódy tvorivej dramatiky: pantomíma, improvizácia, dramatizácia príbehu, hranie rolí, hra na predstavivosť. Každý týždeň si  spolu s deťmi vyhotovujeme  pomôcky, ktoré nám slúžia  na výchovno-vzdelávací proces. Deti sú  radi, keď nám môžu pomôcť    pri ich výrobe. Samozrejme, pri všetkých tých rozprávkových aktivitách nezabúdame ani na šport, pobyt vonku, maľovanie, alebo technickú zručnosť. Najviac zo všetkého však milujeme rozprávky J.

„Ak chcete, aby boli vaše deti inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli vaše deti ešte viac inteligentné, čítajte im ešte viac rozprávok“.