IV. Pohybovo-umelecká trieda so športovým   zameraním

Mgr. Michaela Vaľková, triedna učiteľka                                    Bc. Tatiana Popovičová, učiteľka

• Výchovno-vzdelávací proces pre deti od 5 - 6 rokov
  • Pohybové aktivity hravou formou
  • Skupinová a individuálna forma práce

Voľná pohybová aktivita prináša deťom radosť, uspokojenie a najmä prevádzaná na čerstvom vzduchu pôsobí priaznivo na rast a vývin dieťaťa, podporuje rozvoj všetkých orgánov, tkanív a otužuje ho.Taktiež sa zapájame do športových projektov, ktoré realizujeme v našej materskej škole.

Základné piliere projektu:

1.  HRA (hravými prostriedkami rozvinúť potenciál u detí)

2.  ZDRAVIE (šport ako najlepšia prevencia pred chorobami (imunitný systém) a podpora zdravého životný štýlu (obezita)

3.  EMÓCIA (uspokojenie emocionálnych potrieb detí - zábava a radosť z aktivity, z hry)

4.  UČENIE (prostredníctvom hry, schopnosť koncentrácie u detí, seba disciplína, lepšie študijné výsledky)

5.  SOCIALIZÁCIA (hra ako prostriedok byť súčasťou sociálnej skupiny)

Čo je naším hlavným cieľom?

Učiť deti pravidelnosti, schopnosti cieľavedome a dlhodobo na sebe pracovať,  zvládať prekážky,  neúspechy. Učiť  ich koncentrácii, učiť ich víťaziť, ale aj zvládať prehry, a podporovať  v nich rozvoj sociálnych zručností.

Tak poďme spolu ŠPORTOVAŤ.

Pohyb je pre každé dieťa prirodzený a zároveň aj nevyhnutný. Deti disponujú obrovským množstvom energie, ktorú je potrebné dostať von.

Pohybová výchova v predškolskom období tvorí základ zdravého, všestranného rozvoja osobnosti dieťaťa. Dieťa sa  zdokonaľuje po stránke fyziologickej, motorickej, koordinačnej, kognitívnej, emocionálnej, psychologickej a sociálnej, čím prispieva k upevňovaniu zdravia, k zvyšovaniu telesnej zdatnosti a pohybovej výkonnosti.

V triede so športovým zameraním našu pozornosť upriamujeme predovšetkým na rozvoj základných pohybových zručností detí a ponúkame im širokú škálu pohybových a športových aktivít: lyžovanie, plávanie, korčuľovanie.